PRAGNUM консультує державний банк щодо погашення кредиту на більш ніж 1,1 млрд. грн
На жаль, спочатку через пандемію Covid, а потім унаслідок повномасштабного вторгнення агресора в Україну багато боржників вирішили, що можуть припинити оплату банківських кредитів. У нашому випадку, клієнти банку – група пов’язаних фізичних та юридичних осіб, вирішили через різні схеми вивести заставне майно, в тому числі через процедуру банкрутства.
В межах справи про банкрутство боржники розділили іпотечне майно, створивши «нові об’єкти нерухомості» та реалізували їх підконтрольним особам. Оскільки іншого майна чи коштів боржники не мали, вказані дії створили загрозу повного непогашення кредиту. При цьому основні вигодонабувачі даних операцій вже перебували фігурантами численних кримінальних проваджень та судових спорів і не цурались «брудної гри» проти банку. Ними частково підроблялись, а частково навіть знищувались, документи, незаконно змінювались керівники підприємств для відчуження всього майна боржників, що значно ускладнювало ведення процесу.
Надання банку консультацій від адвокатів PRAGNUM дозволило вибудувати стратегію, яка забезпечує скасування незаконної реалізації іпотечного майна та його повернення у власність боржників для стягнення на користь банку. В той же час був проведений аналіз господарських операцій боржників та дій їхнього керівництва і власників, виявлені ознаки шахрайських дій та доведення до банкрутства.
АФ PRAGNUM розробила «дорожню карту», яка включає комплекс кримінальних та судових інструментів (зокрема допитів, тимчасових доступів до документів, обшуків, визнання недійсними правочинів і скасування реєстраційних дій), внаслідок якої буде доведено незаконну діяльність керівництва боржників, що призведе до притягнення їх до солідарної та субсидіарної відповідальності.
В свою чергу такі дії є дієвою стратегією для того, щоб банк міг фактично, а не на папері, стягнути кошти з боржників все майно яких було «злито» їх менеджментом.