Pragnum стягує більш ніж 58 млн. грн. в інтересах піонера IT-індустрії України

Client: 

Піонер IT-індустрії України

Task: 

Стягнення боргу більш ніж 58 млн. грн.

Pragnum стягує більш ніж 58 млн. грн. в інтересах піонера IT-індустрії України

Зазвичай клієнти Pragnum звертаються до нас на етапі виникнення конфлікту та потенційного існування ризиків судових спорів, проте в даному випадку, як не дивно, Клієнт прийшов уже із готовим рішенням суду про стягнення заборгованості.

Здавалося б справа залишилася за малим – виконати рішення, але, як ви вже могли здогадатися, це завдання було так би мовити «із зірочкою».

Основною проблемою яка заважала виконанню рішення та стягненню всієї суми заборгованості було те, що боржником виявився спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України.

А ще більшою проблемою, як з’ясувалося пізніше, стало те, що виконання такого рішення віднесено до компетенції ще одного органу державної влади, а саме Державної казначейської служби України.

Боржник, до речі, навіть час від часу погашав заборгованість добровільно, але, беручи до уваги розміри таких погашень, вся суму боргу була би отримана хіба що внукам Клієнта.

Для того щоб зрушити виниклу ситуацію так би мовити із «мертвої точки» та заперечити аргументи боржника про: відсутність бюджетних коштів, наявність черговості погашення та інших «стандартних» доводів для уникнення сплати заборгованості державним органом, Pragnum було ініційовано судові та кримінальні провадження і навіть отримано рішення Європейського суду з прав людини.

Звичайно такий інструментарій дав свій результат і вся сума боргу була погашена у повному обсязі.

Але як апетит приходить під час їжі, так і цей проект не міг просто так закінчитися, адже Pragnum спромігся у подальшому отримати для Клієнта ще два рішення суду про стягнення з боржника 29 млн. інфляційних втрат та 3% річних за весь період прострочення, що було «приємною несподіванкою» для Клієнта на фоні його першочергового бажання отримати лише суму основного боргу.

Розуміючи безперспективність ігнорування сплати 29 млн. інфляційних втрат та 3% річних та обізнаність Pragnum із механізмом реального стягнення, боржником було протягом 6 місяців повністю сплачено цю суму на підставі мирової угоди.

Стратегія та реалізація проекту:

Віталій Бобриньов, Олександр Мостовий, Ігор Бенько