Маневры «Росавы»: реструктуризация или ликвидация?

Экономическая правда, 1 июня 2018 г.
Комментарий Алёны Мичуриной
Статья on-line

Предыстория: крупнейший в Украине производитель шин - компании «Росава» - находится в стадии конфликта с ГФС. Фискалы просчитывают варианты, которые позволят взыскать с компании 1,3 млрд грн пени за невозврат валютной выручки. «Росава» же всеми способами пытается этого избежать. А способа, по сути, два: реструктуризация компании с процедурой санации (финансового оздоровления) и ликвидация (продажа предприятия).

Юрист Pragnum Алёна Мичурина дала комментарий по этому поводу для издания «Экономическая правда»:

«…Основна мета реструктуризації — виживання підприємства, його пристосовування до вимог ринку, підвищення конкурентоспроможності, розділення активів і господарських процесів між різними компаніями. Однак при реструктуризації неможливо вивести правонаступників з-під пресу боргів, це завдання вирішує ліквідація", — пояснила юрист АФ Pragnum Олена Мічуріна.

Оскільки «Росава», за її словами, не перший рік збиткова, а борг підприємства обчислюється мільярдами гривень, то ліквідація з великою ймовірністю має на меті уникнення боргів. Податківці і кредитори отримають «пусте» підприємство, оскільки вільні від боргів активи будуть виведені на інші фірми.

«Такі дії «Росави» є грою в одні ворота. «Реструктуризація» дозволяє відзвітувати про збереження активів, робочих місць і залучення додаткових інвестицій. При цьому все «зайве» — податкові борги, банківські позики і зобов'язання — залишається у підприємстві, що ліквідується", — пояснює Мічуріна…».

 

 Полная версия комментария Алёны Мичуриной